Ja już umiem udzielić psu pierwszej pomocy

A TY?

W Polsce żyje 6 000 000 psów, którym, sytuacjach nagłego zagrożenia życia, nie umiemy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Możemy to zmienić. 

W sytuacjach kryzysowych jak: wypadki komunikacyjne, zatrucia, zadławienia, poparzenia czy nagła choroba, udzielenie psu pierwszej pomocy może być krytyczne dla uratowania mu życia. Wiedza jak rozpoznać stany zagrożenia życia psa np. skręt żołądka, determinuje szybką, medyczną już interwencję. 

Projekt „RatujPsa.pl” zakłada przekazanie uczniom wiedzy i praktycznych umiejętności, które pozwolą im na świadome i skuteczne udzielenie pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach.

Projekt realizujemy we współpracy z Departamentem Edukacji we Wrocławiu i Uniwersytetem Przyrodniczym.

8
%

zwierząt domowych w Polsce jest bezdomna

Cele projektu

Edukacja i świadomość: zwiększenie świadomości wśród młodzieży i dorosłych na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

Praktyczne umiejętności: Nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy psom, które mogą uratować ich życie w nagłych sytuacjach.

Budowanie empatii i odpowiedzialności: Kształtowanie postaw empatii, odpowiedzialności i troski o zwierzęta.

Każdy pies widzi w swoim opiekunie superbohatera, który jest zawsze gotowy do działania. Ale czy w sytuacjach kryzysowych wiesz, jak zareagować, by pomóc swojemu przyjacielowi?

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to prawdziwa SuperMoc – i właśnie nią dzielimy się podczas naszych szkoleń. Dołącz do projektu RatujPsa.pl i twórz z z nami Ligę Psich Bohaterów. Ty też możesz zostać Superbohaterem – Twój pies na Ciebie liczy!

Zdobądź wiedzę i umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu weterynarii i behawiorystyki.

Warsztaty obejmują m.in.:

Rozpoznawania stanów zagrożenia życia u psów, takich jak trudności w oddychaniu, nagła utrata przytomności, czy objawy zatrucia.

Reagowania w sytuacjach zagrożenia, takich jak ugryzienia, urazy spowodowane wypadkami, poparzenia, czy zatrucia substancjami chemicznymi lub roślinami.

Technik udzielania pierwszej pomocy, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) dla psów, opatrywanie ran oraz unieruchamianie kończyn w przypadku złamań.

Podstaw komunikacji z psem w stresie, czyli jak podejść do zwierzęcia w sytuacji zagrożenia, aby nie zwiększyć jego lęku, ułatwić udzielenie pomocy i zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Wiedzy o podstawowych narzędziach do udzielania pomocy, takich jak zestawy pierwszej pomocy dla zwierząt, oraz jak korzystać z dostępnych w domu przedmiotów.