
Innowacyjnie Zmieniamy
Los bezpańskich Psów

Jak mawiał Einstein: Głupotą jest robić wciąż te same rzeczy i oczekiwać różnych rezultatów. Chociaż przez lata pomagaliśmy znaleźć domy bezpańskim psom, widzimy, że potrzebne jest nowe – pragmatyczne podejście, które zmieni postrzeganie problemu bezdomności.
Wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie, postanowiliśmy zastosować innowacyjne metody, aby realnie zmienić los naszych psich przyjaciół





- Działamy na styku NGO, Samorządu i nauki
Psi Kampus to projekt realizowany dzięki wspólnemu zaangażowaniu Fundacji Drugi Dom, Miasta Wrocław oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współpracując na styku samorządu, organizacji pozarządowych i nauki, wierzymy, że uda nam się wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które zmienią postrzeganie problemu bezdomności psów.
Projekt spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i szerokim poparciem. W październiku 2023 roku podpisano Deklarację Założycielską, w której swoje wsparcie zadeklarowali także przedstawiciele Wrocławskiego Korpusu Konsularnego, Prezydent Wrocławia oraz Dyrektor Biuro Dyrektora Parlamentu Europejskiego w Polsce. Tym samym stworzyliśmy solidny fundament do dalszej współpracy i rozwoju tej inicjatywy.
- Naukowe podejście
Dzięki współpracy z naukowcami z różnych krajów tworzymy sprawdzone metody socjalizacji psów, które mogą stać się wzorem do naśladowania w całej Europie. Jak przystało na prawdziwy kampus, zamieszkają w nim studenci i doktoranci z różnych zakątków świata, którzy będą pełnić rolę gości naszych psich podopiecznych.
W ramach tej wyjątkowej współpracy młodzi naukowcy będą wspierać psy w procesie socjalizacji, opracowując metody, które mogą zrewolucjonizować podejście do opieki nad bezdomnymi zwierzętami.
Naszym celem jest stworzenie katalogu dobrych praktyk – praktycznych wskazówek i zaleceń, które pozwolą zwiększyć skuteczność adopcji oraz zmienić sposób, w jaki postrzegana jest adopcja zwierząt.
- Siła i wartości europejskiej współpracy
Nasza inicjatywa ma na celu pokazanie siły i wartości
międzynarodowej współpracy. Dzięki zaangażowaniu Wrocławskiego Uniwersytetu
Przyrodniczego i wolontariuszy z różnych uczelni państw unijnych, chcemy nie tylko pragmatycznie
ratować życie naszych psich towarzyszy, ale także budować więzi i tworzyć
przestrzeń do propagowania wspólnotowych wartości europejskich.


Marek – miłośnik zwierząt. W domu współdzieli przestrzeń z dwoma kotami Melonem i Arbuzką. Przedsiębiorca i społecznik. Wrocławianin od urodzenia. Wspiera świadome adopcje zwierząt.

Patrycja – zawodowo zajmuje się marketingiem i organizacją koncertów. W pracy i czasie wolnym towarzyszy jej pies Toudi, którego życie z sukcesami relacjonuje w Social mediach.

POZNAJ PSI KAMPUS

Kampus powstaje na blisko 2-hektarowej działce, którą Miasto Wrocław przekazało w dzierżawę Fundacji Drugi Dom. Prace projektowe są już zakończone i za rok pierwsze domki będą gotowe na przyjęcie naszych psich podopiecznych. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wizualizacji, by zobaczyć, jak będzie wyglądać to wyjątkowe miejsce.


10/2023
Podpisanie Deklaracji Założycielskiej przez 20 członków Wrocławskiego Korpusu Konsularnego, Prezydenta Wrocławia oraz Dyrektora Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.
08/2024
10/2024
Stories of hope
Jestem dumny, że Wrocław, jako miasto otwarte i dbające o dobrostan wszystkich swoich mieszkańców – także tych czworonożnych – jest jednym z organizatorów Psiego Kampusu. Dzięki współpracy z Fundacją Drugi Dom oraz Uniwersytetem Przyrodniczym wierzymy, że Kampus stanie się wzorem do naśladowania w Polsce i Europie. Będzie to miejsce, które zmieni nie tylko los psów, ale także społeczną świadomość na temat odpowiedzialności i troski o zwierzęta.